Systemy alarmowe

Systemy alarmowe

Nikt nie lubi nieproszonych wizyt odbywających się pod naszą nieobecność. W celu ochrony domu czy też obiektu przemysłowego możemy oczywiście zastosować zabezpieczenia mechaniczne (żaluzje, kraty, dodatkowe drzwi itd.), ale nie zawsze są one wystarczająco skuteczne. Warto więc zwiększyć stopień ochrony stosując instalację alarmową. Często jest to jedyna bariera chroniąca nasz dom lub firmę, warto więc zadbać o to, aby była skuteczna. Istnieje wiele rodzajów czujek reagujących na różne czynniki świadczące o wtargnięciu do chronionego obiektu. Możliwe jest również zastosowanie przycisków napadowych. Ale czy chcemy czekać, aż intruz znajdzie się wewnątrz obiektu? Czy chcemy czekać, aż zniszczy on drzwi, okna... To przecież już są nasze straty. Czy zatem nie lepiej wiedzieć wcześniej o "niezapowiedzianej wizycie"? W tym celu warto zastosować elementy elektronicznej ochrony zewnętrznej. A może warto zabezpieczyc nie tylko sam obiekt (wewnątrz i na zewnątrz), ale również jego otoczenie aż do ogrodzenia? Tu znajdą zastosowanie urządzenia ochrony peryferyjnej.

Prosimy określić, co chcecie Państwo chronić, a my zamienimy Waszą wizję bezpiecznego obiektu w rzeczywistość. Każda próba sforsowania zastosowanych zabezpieczeń lub powstanie niebezpiecznej sytuacji spowoduje przesłanie sygnału alarmowego do centrali monitorowania, włączenie sygnalizacji akustycznej i optycznej oraz zdalne powiadomienie odpowiednich służb i osób.

Ale czy tylko intruzi zagrażają naszemu mieniu? A co ze zdarzeniami losowymi jak woda, ogień... Może warto uzupełnić instalowany system alarmowy o czujki wykrywające niebezpieczne gazy, dym i ciepło, a także czujki zalania wodą. Dzięki temu uzyskamy pełną ochronę naszej własności.

A może warto jeszcze bardziej rozszerzyć funkcjonalności systemu alarmowego? Nowoczesny system sygnalizacji włamania i napadu może być również wykorzystywany do zarządzania automatyką inteligentnego budynku oraz jako uzupełnienie systemów kontroli dostępu oraz telewizji dozorowej.

Zapytaj o szczegóły