Nadzór wizyjny

Nadzór wizyjny

Telewizja dozorowa jest wszechobecna we współczesnym świecie. Wykorzystywana jest do monitorowania potencjalnie niebezpiecznych miejsc, zachowań osób oraz pracy urządzeń zarówno w przestrzeniach otwartych jak też w obiektach przemysłowych oraz obiektach użytecznosci publicznej, Możemy także wykorzystać jej zalety w monitorowaniu miejsc i procesów technologicznych w obszarach trudno dostępnych lub niebezpiecznych. Jej zastosowanie pozwala podnieść poziom bezpieczeństwa zarówno osób jak i mienia na chronionym obszarze oraz zredukować akty wandalizmu. To tylko niektóre z zalet autonomicznych systemów telewizji dozorowej.

Ale dlaczego ograniczać sie tylko do takich zastosowań? Połączenie telewizji dozorowej z systemami kontroli dostępu i systemami alarmowymi umożliwia optyczną weryfikację sygnałów alarmowych płynących z tych systemów. Pozwala to na bieżącą analizę wszelkich sytuacji w jednym miejscu przy jednoczesnej dokumentacji wideo chronionego obiektu.

Nie mniej ważna jest możliwość automatycznej analizy obrazu płynącego z kamer. Funkcja ta pozwala na przykład na uruchomienie przez system alarmu w przypadku zaobserwowania nowych obiektów (intruzów) znajdujących się o chronionej strefie. Może być również wykorzystywana w systemach kontroli dostępu np. do parkingów, gdzie na podstawie odczytanego numeru rejestracyjnego pojazdu steruje otwarciem szlabanu. Taka automatyzacja pozwala nie tylko na lepsza ochronę, ale także na zredukowanie kosztów z nią związanych.

A może chcemy obserwować obraz z kamer w dowolnym miejscu na świecie? W takim przypadku pomocna będzie zainstalowana kamera IP.

Niezależnie od tego, czy wybierzecie Państwo autonomiczny system telewizji dozorowej, czy też system zintegrowany, pomożemy w doborze najlepszej dla Państwa platformy sprzętowej i programowej.

Zapytaj o szczegóły